سیوپنجمین جشنواره تئاتر استان لرستان به ایستگاه پایانی رسید
آیین اختتامیه سیوپنجمین جشنواره تئاتر استان لرستان، چهارشنبه (اول آذر) در سالن شهید آوینی شهرستان خرم آباد برگزار شد و با نظر هیئت داوران؛ نمایش «خوشبختی در اودسا» و «مراسم پوست اندازی روباه» از شهرستان خرم آباد و نمایش خیابانی نمایش خیابانی «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز به بخش صحنهای و خیابانی جشنواره تئاتر مناطق فجر راه یافت.
به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در لرستان، سی و پنجمین جشنواره تئاتر لرستان به دبیری رضا نیازی از 30 آبان تا 2 آذر 1402 در شهرستان خرم آباد برگزار شد.
آیین اختتامیه این رویداد چهارشنبه (اول آذر) در سالن شهید آوینی شهرستان خرم آباد برگزار شد و آراء هیئت داوران متشکل از حسین مسافر آستانه، فرزاد لباسی و میثم جمالی به شرح زیر اعلام شد:
بخش صحنهای
طراحی پوستر:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک به طراح پوستر نمایش «بوبوک» از شهرستان دلفان و «هومن مرادی» نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد اهدا شد.
رتبه برتر: هیئت داوران در این بخش انتخابی نداشت.
طراحی نور:
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به «علیرضا زرین جویی» طراح گریم نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» در شهرستان خرمآباد
گریم:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به طراح گریم نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه برتر: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.
طراحی لباس:
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به سما ستایش برای نمایش «فرزند یک خنیاگرم» در شهرستان بروجرد.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به سیمین محمدی برای نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به صفیه موسوی برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
بازیگری زن:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به شادی روزبهانی برای نمایش «قتل در مراسم خواستگاری» از شهرستان بروجرد و پریا حفیظی برای نمایش «دختران آفتاب» از شهرستان الیگودرز.
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به شهرزاد عوض زاده برای نمایش «آب مهریه» از شهرستان ازنا و احیا کوشکی برای نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به فائزه خوانساری برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد و پگاه موسوی کیا برای نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به ماریا الماسی برای نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد
بازیگری مرد:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به علی گنجی برای نمایش «آب مهریه» از شهرستان ازنا و باربد محمدپور برای نمایش «بوبوک» از شهرستان دلفان.
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به عباس شیرزادی برای نمایش «آنالیز» از شهرستان خرمآباد و پویا حسنوند برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به عرفان مقصودی برای نمایش «قتل در مراسم خواستگاری» از شهرستان بروجرد و دانش دولت شاهی برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی نداشت.
متن:
هیئت داوران از پیشکسوت تئاتر استان لرستان شکر خدا گودرزی بهخاطر نگارش نمایشنامه «فرزند یک خنیاگرم» بهصورت ویژه تقدیر کرد.
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به نگین نعمت الهی برای نمایش «دختران آفتاب» از شهرستان الیگودرز.
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شود به بنفشه اعرابی، نویسنده نمایش «بوبوک» از شهرستان دلفان.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به افشین میر، نویسنده نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به داوودپور حمزه، نویسنده نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
کارگردانی:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به نگین نعمت الهی برای کارگردانی نمایش «دختران آفتاب» از شهرستان الیگودرز.
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به پگاه فزونخواه، برای کارگردانی نمایش «آنالیز» از شهرستان خرمآباد.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به پویا حسنوند برای کارگردانی نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به رضاشاه کرمی، کارگردان نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
موسیقی:
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به حامد چنگایی برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
طراحی صحنه:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به امیدرضا محمودوند و امیرحسین جوانمرد برای نمایش «آنالیز»از شهرستان خرمآباد.
رتبه سوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به باربد محمد پور طراح صحنه نمایش «بوبوک» از شهرستان دلفان.
رتبه دوم: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به پوریا حسنوند برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
رتبه اول: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به روحان امامی برای نمایش «خوشبختی در اورسا» از شهرستان خرمآباد.
بخش خیابانی
کارگردانی:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به حسامالدین شریعتمداری برای نمایش «مستندی از یک مستند» از شهرستان بروجرد.
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به ناهید گودرزی برای نمایش «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز.
نمایش برگزیده خیابانی برای معرفی به جشنواره منطقهای فجر: نمایش خیابانی «درد تا مغز سر و جان برود».
طرح و ایده:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به حسام شریعتمداری برای نمایش «مستندی از یک مستند» از شهرستان بروجرد و ناهید گودرزی برای نمایش «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز.
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به علی آوش برای نمایش «معرکه زندگی» از شهرستان پلدختر.
طراحی لباس:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به آرش رضایی، طراح لباس نمایش «شاه» از شهرستان ازنا.
رتبه برتر: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.
موسیقی:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی بهصورت مشترک اهدا شد به امیر رحمان خسروی برای نمایش «سوگ زندگان» از شهرستان خرمآباد و علی سلیمانی برای نمایش «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز.
رتبه برتر: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.
طراحی فضا:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به علی آوش برای نمایش «معرکه زندگی» از شهرستان پلدختر.
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شود به آمنه حسن علیزاده برای نمایش «مستندی از یک مستند» از شهرستان بروجرد.
بازیگری مرد:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به یاسر عبدیپور برای نمایش «معرکه زندگی» از شهرستان پلدختر.
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به نورالله ملکی برای بازی در نمایش «سوگ زندگان» در شهرستان خرمآباد.
موسیقی:
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به حامد چنگایی برای نمایش «مراسم پوستاندازی روباه» از شهرستان خرمآباد.
بازیگری زن:
تقدیر: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا شد به روژان احمدی تبار برای بازی در نمایش «معرکه زندگی» از شهرستان پلدختر.
رتبه برتر: دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا شد به ناهید گودرزی برای بازی در نمایش «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز.
جایزه ویژه بازیگری: لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی برای گروه بازیگران نمایش «شاه» در شهرستان ازنا.
آثار برگزیده
نمایشهای صحنهای «خوشبختی در اودسا» و «مراسم پوست اندازی روباه» از شهرستان خرم آباد و نمایش خیابانی «درد تا مغز سر و جان برود» از شهرستان الیگودرز به بخش صحنهای و خیابانی جشنواره تئاتر مناطق فجر راه یافتند.