در حال بارگذاری ...
ازسوی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان

احکام داوران سی و دومین جشنواره تئاتر لرستان اهدا شد

مدیرکل مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان احکام داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان را اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از لرستان، مراسم رونمایی از پوستر سی و دومین جشنواره تئاتر استانی در حالی آغاز شد که ساعاتی پیش از آن، خبر درگذشت اسفندیار ملایری، هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون لرستان، جامعه فرهنگ و هنر استان را داغدار نمود.

احمدحسین فتایی در ابتدای این مراسم، ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده و بازماندگان این هنرمند فقید و همچنین هنرمندان هنرهای نمایشی استان، گفت: این هنرمند پیشکسوت، سالها صادقانه داشته های علمی و تجربی خویش را در اختیار هنرجویان هنرهای نمایشی استان قرار داد و آثاری ماندگار به خصوص در حوزه طنز را از خود بر جای گذاشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ادامه داد: متاسفانه بیماری کرونا در ماه های گذشته، موجب درگذشت بسیاری از هنرمندان رشته های مختلف هنری را در سراسر کشور شده  و امروز نیز یکی از هنرمندان صاحب اندیشه و متعهد لرستان بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 دار فانی را وداع گفت.

وی سپس ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، گفت:سی ام آذر ماه مصادف با روز پرستار است و لذا از تمامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ی استان می خواهیم تا در فضای مجازی ضمن تبریک این روز به کادر پزشکی و سلامت استان، جامعه را به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در راستای تکریم مقام پرستاران تشویق نمایند.

فتایی سپس به موضوع شب یلدا و لزوم رعایت محدودیت های اعلام شده توسط ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، اشاره کرد و ابراز داشت: در شرایط سخت کنونی، عدم برگزاری تجمعات و دورهمی های خانوادگی مرسوم، یک ضرورت است و هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و رسانه می بایست همچون گذشته، در خصوص فرهنگ سازی و بالا بردن سطح آگاهی جامعه در این زمینه پیش قدم باشند. 

در ادامه این مراسم، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، درگذشت استاد اسفندریار ملایری را تسلیت گفت و تصریح کرد: سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان به احترام مدافعان سلامت و پرستاران و پزشکانی که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند، به نام این عزیزان و همچنین هنرمند و استاد فقید هنرهای نمایشی استان، استاد ملایری برگزار می شود. 

فرید رحمتی خاطر نشان ساخت: این دوره جشنواره به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد و آثار برگزیده، به انتخاب هیات داوران به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می شوند.

در پایان این مراسم احکام داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان قرائت و اهدا شد که بر این اساس نصرت الله مسعودی، سید سیامک موسوی اسد زاده، محمد رضا عبداللهی فرد، فرزاد زیدی نژاد و امین ابراهیمی وظیفه داوری این دوره از جشنواره را بر عهده خواهند داشت

سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان از اول تا 4 دی برگزار می‌شود و فیلم نمایش آثار شرکت کننده در سالن کنفرانس اداره کل برای داورا نمایش داده می‌شوند.
مطالب مرتبط

با اعلام رای هیئت داوران

درخشش هنرمندان لرستانی در جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس
با اعلام رای هیئت داوران

درخشش هنرمندان لرستانی در جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس

جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس و آفتاب که قرار بود اسفند ماه ۹۸ در مشهد مقدس برگزار شود، به دلیل کرونا به تعویق افتاد. اما با تلاش مسئولین جشنواره ۱۳ تا ۱۶ مرداد۹۹ به صورت مجازی در سه بخش صحنه ای،کودک و خیابانی برگزار شد.

|

هنرمند شهرستان دورود در باره تئاتر در دوران کرونا گفت:

احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار آنلاین است
هنرمند شهرستان دورود در باره تئاتر در دوران کرونا گفت:

احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار آنلاین است

جمشید صالح نیا هنرمند پیشکوت تئاتر و مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دورود با ابراز نگرانی وضعیت کنونی جامعه در خصوص شیوع و تکثیر ویروس کرونا شرایط هنرمندان تئاتر و تولید آثار آنان را نگران کننده قلمداد کرد و گفت: احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار ...

|

نظرات کاربران