در حال بارگذاری ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان خبر داد:

اختصاص 16 میلیارد تومان تسهیلات کرونا به فرهنگ و هنر لرستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان از اختصاص ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات خسارت های کرونا به بخش فرهنگی و هنری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از لرستان، احمدحسین فتایی در جریان نشست آیت الله احمد مبلغی، نماینده لرستان در مجلس خبرگان رهبری، با تنی چند از چهره های شاخص فرهنگی و هنری استان، ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و روز کارمند، گفت: فرهنگ پیشگام توسعه و پیشرفت است و مسئولین باید نگاهی ویژه به این حوزه داشته باشند. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: در طی یکسال گذشته اعتبارات عمرانی استان شاهد افزایش سیصد درصدی بوده ایم و دو پروژه کتابخانه درجه یک بروجرد و کتابخانه درجه یک الیگودرز همزمان با هفته دولت به اداره کل کتابخانه های عمومی استان تحویل داده شد.

وی افزود: در برگزاری برنامه های و توزیع آن عدالت اجرا شده و تمامی شهرستان های استان از میزبانی رویدادهای مختلف فرهنگی  و هنری برخوردار شدند که از آن جمله میتوان به میزبانی بروجرد از جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و برگزاری جشنواره استانی تئاتر در الیگودرز ، جشنواره اقوام برای نخستین بار در شهرستانهای دوره و رومشگان و رویدادهای بسیار دیگری در سطح استان اشاره کرد.

فتایی سپس با اشاره با تعطیلی گسترده فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و هنری در سطح کشور همزمان با شیوع ویروس کرونا، ابراز داشت: فرهنگ و هنر اولین حوزه ای بودکه بعد از شیوع کرونا و با دستور ستادهای ملی واستانی با تعطیلی گسترده مواجه شد، و اصحاب فرهنگ و هنر استان خسارات بسیاری را متحمل شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، در ادامه به حمایت دولت و وزارت ارشاد از صنوف و مشاغل فرهنگی هنری خسارت دیده از کرونا پرداخت و گفت: در این راستا لرستان در رتبه ششم کشور ایستاده و موفق به ثبت 1052 فقره پرونده با ارزش تسهیلاتی 16 میلییارد تومان در سامانه کارا گردید که تاکنون بیش از هفت میلیارد آن پرداخت شده است.  

وی سپس اذعان داشت: این اداره کل در ماه های گذشته، ضمن بهره برداری درست از ظرفیت فضای مجازی، نزدیک به 40 رویداد فرهنگی و هنری را در این بستر اجرا کرده و این تهدید را به فرصتی برای توسعه اینگونه رویدادها در سطح تمامی مناطق استان مبدل ساخته است.

فتایی گفت: انعقاد تفاهمنامه همکاری با جهاد دانشگاهی استان در راستای تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر و گسترش دامنه ارتباطات با سایر دستگاه های هم سو و فرهنگی استان از دیگر اتفاقات مثبت محقق شده در طی یکسال اخیر بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در پایان خاطر نشان ساخت: بهبود وضعیت معیشتی اصحاب رسانه، توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی، احیاء آیین ها و رسوم محلی مورد قبول و مورد تایید استان، افزایش میزان و کیفیت کالاهای فرهنگی و هنری در سبد خانوار لرستانی و ایرانی، حمایت و پیگیری موضوع ارتقاء رتبه اداره کل از سه به دو، مهمترین خواسته های ماست که با حمایت مسئولین و نمایندگان استان و رایزنی با مسئولین کشور محقق می شوند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران