در حال بارگذاری ...
هنرمند شهرستان دورود در باره تئاتر در دوران کرونا گفت:

احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار آنلاین است

جمشید صالح نیا هنرمند پیشکوت تئاتر و مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دورود با ابراز نگرانی وضعیت کنونی جامعه در خصوص شیوع و تکثیر ویروس کرونا شرایط هنرمندان تئاتر و تولید آثار آنان را نگران کننده قلمداد کرد و گفت: احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار آنلاین و اینترنتی است

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از لرستان، جمشید صالح نیا گفت: متاسفانه این قضیه بیشتر به کسب و کارهایی که در ان وجود نیروی انسانی از ضروریات  ارائه آن کار محسوب می گردد لطمه و خسارت وارد کرده است که یکی از این مشاغل آثار هنرمندان خصوصا هنرمندان  حوزه تئاتر است .

وی بیان داشت : اینکه  به ناچار و دراین وضعیت هنرمندان اقدام به اجراهای آنلاین و اینترنتی  می نمایند  تنها دستاوردش ادامه حیات تئاتر بعنوان یک تجربه جدید  است وگر نه  در شکل گیری این هنر عوامل و عناصر متعددی از جمله  وجود تماشاگر و مخاطب در سالن و اجراء در زیر یک سقف معنا پیدا می کند .و مهمترین فاکتور  اجرای تئاتر  احساس متقابل بین اثر و مخاطب است که در این بین بعنوان حلقه مفقود شده آثار آنلاین و اینترنتی قلمداد می گردد .

صالح نیا تصریح کرد :  با توجه به اینکه اجرای نمایش های خیابانی نیز با حضور و تجمع مخاطبان خاص خود در یک نقطه مشکل زا خواهد شد ، بهترین روش برای انتقال مفاهیم  و تاثیر گذاری در سطح جامعه با زبان نمایش اجرای آن  با روش روزنامه ای و گذرا و با زمان محدود و کم است کاری که هنرمندان شهرستان دورود در تدارک این شیوه اجرایی هستند و نمایشی  با عنوان " بودن یا نبودن ، کرونا این است " به قلم و کارگردانی حجت اله خادم فرد مسئول دفتر هنرهای نمایشی این شهرستان در حال تهیه و تدارک آن هستند .

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدواریم هنرمندان با احساس تئاتر از این وضعیت به سلامت عبور نمایند و در آینده نزدیک شاهد گرم شدن تنور تئاتر و نمایش  مثل گذشته باشیم .
مطالب مرتبط

با اعلام رای هیئت داوران

درخشش هنرمندان لرستانی در جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس
با اعلام رای هیئت داوران

درخشش هنرمندان لرستانی در جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس

جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس و آفتاب که قرار بود اسفند ماه ۹۸ در مشهد مقدس برگزار شود، به دلیل کرونا به تعویق افتاد. اما با تلاش مسئولین جشنواره ۱۳ تا ۱۶ مرداد۹۹ به صورت مجازی در سه بخش صحنه ای،کودک و خیابانی برگزار شد.

|

نظرات کاربران