در حال بارگذاری ...
 • در خشش گروه نمایشی هی لکو الیگودرز

  در نخستین جشنواره بازی های محلی خمین

  به گزارش تئاتر لرستان،گروه هنری هی لکو به سرپرستی علیرضا نعمت الهی به عنوان نماینده استان لرستان درنخستین جشنواره احیای بازی های بومی و محلی که در شهرستان خمین برگزار شد خوش درخشید.

  شب گذشته آیین اختتامیه نخستین جشنواره احیای بازی های بومی و محلی شهرستان خمین  در بوستان بانوان این شهر به کار خود پایان داد.

  ابوالفضل مرتضییان شهردار خمین در آیین اختتامیه این جشواره با بیان اینکه بازی های بومی و محلی ریشه در باورهای ملی ایران زمین دارد گفت : این بازیها بخشی از هویت اصیل ایرانی است.

  وی اظهار داشت:  برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی پیوست ارزشمند فرهنگی است که مقام معظم رهبری بر این پیوست بسیار تاکید دارند.

  وی در ادامه اظهار داشت : نخستین جشنواره احیای بازی های بومی و محلی خمین با حضور ۳۰۰ شرکت کننده از استان های مرکزی ، کردستان ، کرمانشاه،لرستان و همدان به مدت ۲ روز برگزار شود.

  ابوالفضل مرتضییان افزود: این جشنواره در ۲ بخش بانوان و مردان برگزار شود که بخش بانوان در بازی های از من داری، وسطی، لی لی، آفتاب  مهتاب و خروس جنگی در ۱۶ تیم  روز پنجشنبه با یکدیگر رقابت کردند.

  وی ادامه داد: بازی های ویژه مردان در ۱۲ تیم در رشته های کلاه بران، خره سوز، کمربندبازی، کوشک ملقی و به بر دو بر  امروز جمعه برگزارشود.

  شهردار خمین گفت: نمایشگاه صنایع دستی و سوغات این شهرستان در ۲۰ غرفه درحاشیه این جشنواره برپا شده است

  گفتنی است در پایان این اختتامیه با اهداء تندیس جشنواره و لوح سپاس و جوایز نقدی از گروههای شرکت کننده تقدیر شد.
  نظرات کاربران